Gamybinių įmonių nuolat auga, nes įvairių gaminių poreikis didėja, tačiau ne visoms gamybinėms įmonėms pavyksta išsilaikyti rinkoje. Kad verslas vystytųsi sėkmingai, produkcija būtų pagaminta kokybiškai, laiku ir kurtų įmonės pridėtinę vertę, labai svarbu tinkamai ir efektyviai planuoti tiekimą, gamybą ir kitus įmonės veiklos procesus. Taigi, kokią naudą turi sandėlio ir tiekimo planavimas ir kaip planuoti efektyviau?
Labai svarbu, kad sandėlyje būtų pakankamas gamybai reikalingų žaliavų kiekis, nes per didelis atsargų kiekis – tai įšaldyti pinigai, per mažas – tai stringantis gamybos procesas, o įšaldyti pinigai ir stringantis gamybos procesas lygu prarastiems pinigams, ko įmonė negali sau leisti. Tinkamas tiekimo planavimas apima minimalių ir maksimalių sandėlio likučių nustatymą, kas garantuoja, kad išvengsite įšaldytų pinigų ir stringančio gamybos proceso.
Tiekimo planavimo sistema leidžia efektyviai valdyti tiekėjų sąrašą, visą informaciją apie juos ir jų teikiamas žaliavas matyti vienoje vietoje, tiekėjus palyginti ir surasti geriausią sprendimą, taip sutaupant apyvartinių lėšų. Taip pat kaip tiekėjus, galima valdyti, palyginti ir išsirinkti geriausią žaliavų arba prekių variantą.
Be sandėlio likučių ir jų tiekėjų planavimo tiekimo valdymo bei planavimo sistema atlieka ir daugiau funkcijų: leidžia sukurti gaminio korteles, aprašyti gamybos procesus ir sekti gamybos etapus, valdyti transportavimą, fiksuoti broką, prižiūrėti gamybos įrenginius ir pastebėti net mažiausius jų netikslumus bei gedimus.
Taigi, gamybos įmonės, norėdamos būti konkurencingos rinkoje, privalo nuolat ieškoti metodų, kaip efektyviai valdyti tiekėjus, žaliavų tiekimą gamybai, produkcijos gamybą, pagamintos produkcijos tiekimo planavimą užsakovui ir transportavimą. Visa tai ir dar daugiau padeda padaryti gamybinėms įmonėms sukurta, tačiau kiekvienai individualiai pritaikoma tiekimo planavimo sistema.
Parašykite komentarą