Namo sienų šiltinimas yra vienas iš svarbiausių elementų, siekiant mažinti energijos sunaudojimą namų šildymui ir sumažinti šilumos nuostolius. Taip pat tai yra svarbiausia dedamoji, norint pasiekti kuo aukštesnę pastato naudingumo klasę.
Tiesa, sienų šiltinimas gali būti atliekamas dvejopai – iš vidaus arba iš išorės. Bet kuriuo atveju tam, kad gauti norimą rezultatą, tai atlikti reikia tinkamai pasirinkus šiltinimo medžiagas ir jų storį. Šiltinamosios medžiagos storis skiriasi tiek nuo pasirinktos medžiagos, tiek nuo šiltinimo būdo bei norimos pasiekti šiluminės varžos. Šiltinant sienas iš vidaus, šiltinimo medžiagos storis, žinoma, bus mažesnis nei šiltinant iš išorės.
Lietuvoje dažniausiai taikomas antrasis variantas – fasadų šiltinimas iš išorės. Šis būdas yra labiau paplitęs ir žymiai efektyvesnis, kadangi tokiu atveju neprarandamas patalpų plotas. Be to, taikant sienų šiltinimą iš išorės, šiluma išlaikoma net iki kelių kartų ilgiau nei šiltininant iš vidaus. Tačiau šie privalumai yra tikrai ne vieninteliai, jų yra žymiai daugiau.
Be viso to, tokiu būdu sienos yra apsaugomos nuo išorės veiksnių ir klimatinių oro sąlygų – kritulių, šalčio bei kaitros. Taigi, apsaugojus sienas nuo drėgmės, galima išvengti ir nepageidaujamo pelėsio ar grybelio.
Tačiau už viską ne mažiau svarbu yra tinkamas medžiagų pasirinkimas ir kokybiškas jų sumontavimas. Tam gali būti naudojamas polistirolinis putplastis, akmens arba mineralinė vata, šiltinimo plokštės ar poliuretano putomis. Medžiagų parinkimas priklauso nuo namo šiluminės varžos, kokios yra namo sienos (rąstinės, iš plytų ar blokų ir pan.). Tai įtakoja ne tik medžiagų parinkimą, bet ir paruošiamųjų darbų poreikį.
Poliuretano putos – sparčiai populiarėjantis sienų šiltinimo būdas, kuris yra besiūlis, visiškai užtikrina sienų hidroizoliaciją, tinka bet kokio tipo namams ir paviršiams.
Parašykite komentarą