Plastikinių langų reguliavimas yra vienas iš svarbiausių procesų norint, kad langai tarnautų ilgai bei kokybiškai. Langų reguliavimas, tai procesas, kuomet langas yra atstatomas į pirminę padėtį. Gamybos metu langai sureguliuojami taip, kad varčia būtų idealiai lygi visoms kraštinėms rėmo atžvilgiu. Bet kaip langas yra įstatytas, jam reikalingas reguliavimas. Taip yra dėl to, kad bėgant laikui, keičiasi lango pozicija, kitaip tariant, ji tampa tokia, kokia neturėtų būti rėmo atžvilgiu. Būtent dėl šios priežasties langus būtina sureguliuoti, nes jeigu bus delsiama, gali prireikti ir kur kas rimtesnio bei didesnių išlaidų reikalaujančio remonto. Yra ne vienas akivaizdus požymis, kuris parodo, jog langą būtina sureguliuoti, taip išvengiant delsimo ir remonto. Štai keletas požymių, kurie rodo, jog būtinas lango reguliavimas.
Visų pirma, kliūna lango apačia tiek uždarant, tiek atidarant langą. Kuomet lango pozicija nėra tiksli rėmo atžvilgiu, galima suprasti iš varčios uždarymo, lango apačia tiesiog užkliūna atidarant ar uždarant langą. Langas turi atsidaryti greitai ir lengvai, be jokių kliūčių, o uždaromas – priglusti. Jei taip nėra, tai vienas iš ženklų, rodančių, kad yra būtinas langų reguliavimas.
Langų reguliavimas būtinas, kada pilnai neužsilenkia rankenėlė. Tai dar vienas požymis, rodantis, kad langas turi būti reguliuojamas. Įprastai, rankenėle galite naudotis lengvai ir paprastai, tačiau jeigu ją valdyti sunku arba iš viso neįmanoma, tada reguliavimą reikėtų atlikti nedelsiant.
Jeigu langas funkcionuoja idealiai, jokio nemalonaus garso: traškesio, bildesio neišgirsite, tačiau jei tokius garsus, visgi, girdite, vadinasi, jog mechanizmas išsiderino iš esamos pozicijos, tad reikalingas reguliavimas. Dar viena galima priežastis, tai nesandarus langas: jeigu jaučiate, kad šaltis patenka pro langus, vėsu, vadinasi, išeina šiluma. Tokiu atveju, būtinas tarpinės keitimas ir plastikinių langų reguliavimas.
Parašykite komentarą