Interneto svetainių optimizavimas paieškos sistemoms (Search Engine Optimization „SEO“) –internet svetainių gerinimas, siekiant palankesnės vietos paieškos sistemų rezultatuose. Paieškos sistemos kūrimas susiduria su daug sunkumų. Greita internet svetainių peržiūrėjimo technologija reikalinga puslapiams surinkti ir naujausiai informacijai saugoti. Saugojimo erdvė turi būti išnaudojama efektyviai. Paieškos sistemos susideda iš penkių atskirų komponentų:
Spider programa, ji skaito interneto svetaines. Spider dirba, paprastos naršyklės principu, kaip vartotojas jungiasi prie interneto svetainės. Voras neturi jokių vizualinių komponentų. Ta patį veiksmą galima stebėti, kaip su naršykle peržiūrimas internet svetainės kodas („View source“).
Crawler pagrindinis tikslas nustatyti, kur toliau turi keliauti voras, remdamasis nuorodomis arba iš anksto paruoštu adresų sąrašu. Dažnai reikia uždrausti botui pasiekti konkrečias tinklapio dalis. Tam tikslui skirtas neoficialus standartas „Standart for Robot Exclusion (SRE)“, kuriuo remiasi beveik visi paieškos sistemų kūrėjai. Pagal šį standartą reikia tik sukurti failą robots.txt serverio šakniniame kataloge ir įrašyti į jį keletą apribojimo komandų. Indexer – dalina puslapį į skirtingas dalis ir jas analizuoja. Botai nesupranta freimų, flash-animacijos ir skriptų. Svetainių optimizacija suteikia daugiau informacijos.
DataBase – interneto tinklapių, kuriuos paieškos sistema indeksuoja, saugykla. Jeigu interneto tinklapis pateko į DataBase, tai botai periodiškai lankys jį ir stebės visus pakitimus. Apsilankymų kiekis priklauso nuo konkrečios paieškos sistemos. Search Engine Results Engine – sistema paima rezultatus iš DataBase ir pateikia juos vartotojui.
Interneto svetainių optimizacija daroma taip, kad visą informaciją svetainėje galėtų lengvai pasiekti interneto paieškos sistemos, svetainės metaduomenys būtų paruošti indeksavimui, puslapiai gausiai susieti nuorodomis, taip pat interneto svetainė turi būti pasiekiama iš kuo daugiau kitų interneto svetainių.
Parašykite komentarą