Meditacija — terminas, kurį girdime gana dažnai. Apie meditaciją įvairios kultūros ir religijos kalba seno tiek rytuose, tiek vakaruose. Meditacija apibūdinama kaip vienas iš dvasinio susitelkimo ar maldos būdų. Dauguma meditaciją apibūdina kaip tam tikrą atsipalaidavimo formą. Dar kiti nurodo, kad tai gali būti ir savotiškas gyvenimo būdas. Apie meditaciją galima prisiklausyti labai įvairių dalykų, tačiau ar visi jie atspindi realybę?
Meditacija kaip religinė praktika. TIESA
Meditacija praktikuojama jau nuo neatmenamų laikų. Tai viena seniausių praktikų, savo amžiumi lenkianti visas religijas. Meditacija sugeba apjungti visas religijas, tautas bei tikėjimus.
Meditacija lygu koncentracija. NETIESA
Tai labiau atvirkštinis procesas. Meditacija yra visiškas proto atpalaidavimas. Medituojant mes atsipalaiduojame, išsilaisviname nuo minčių – atsiduriame gilaus poilsio būsenoje. Tik tada, kai protas yra pailsėjęs, galime geriau susikoncentruoti. Tai ir yra pagrindinė nauda, kurią atneša meditacija.
Meditacija trunka kelias valandas. NETIESA
Vos 20 minučių meditacijos kiekvieną rytą ar vakarą yra pakankamai, kad ji nusineštų jus į tą nuostabią vidinę kelionę. Neprivaloma sėdėti ištisas valandas, kad įgautumėte meditacinės patirties. Atsipalaidavimas ir savęs pajautimas gali užtrukti vos keltą akimirkų.
Meditacijai svarbus laikas ir kryptis. NETIESA
Meditacijai tinka bet koks laikas ir bet kuri pasaulio kryptis. Svarbu yra jūsų nusiteikimas ir gebėjimas atsipailiduoti. Naudinga medituoti saulėlydžio bei saulėtekio metu, nes tai padeda išlikti ramiu ir energingu per visą dieną.
Meditacija naudinga sveikatai. TIESA
Praktinė meditacijos nauda sveikatai yra įrodyta tyrimais. Pastovi meditacija struktūriškai ir funkciškai keičia smegenis ir visą organizmą. Atliekant meditacijos ir susitelkimo pratimus, pastebimai pasikeičia smegenų struktūra tose srityse, kurios susijusios su atmintimi, savimone, empatija ir stresu.
Parašykite komentarą