Pirmiausia įžengus į patalpas pasitinka malonus nosiai arba slogus oras. Visada būna maloniau, kai gyvenamosiose patalpose ar biure ore sklinda gaiva. Tuomet užplūsta energija, kuri verčia veikti. Tiek darbe atlikti darbus kokybiškai, tiek namie susitvarkyti, užsidegti kvapnią žvakę ir pasinerti į poilsį ir ramybę.
Ir visgi, kad oras patalpose cirkuliuotų reikia pasirūpinti oro vėdinimo sistema. Ji gali būti kelių rūšių:
- Natūrali;
- Priverstine (mechaninė).
Pirmoji, naudojama dar senos statybos pastatuose, šiuolaikiniams statiniams ar naujai renovuotiems seniems statiniams nėra tinkama. Ji neužtikrina pakankamos oro cirkuliacijos, o dar ir, bandant natūraliai vėdinti patalpas, prarandama šiluma. Patalpos atvėsta ir joms prišildyt reikia naudoti dar daugiau brangios šilumos energijos.
Taigi šiuolaikiniams statiniams, kurie yra labai sandarūs, būtina priverstinė, kitaip dar vadinama mechaninė, vėdinimo sistema. Čia, atsižvelgiant į patalpų išdėstymą, plotą galima rinktis iš keliu variantų. Mažoms patalpoms, tokioms kaip butas, tiks decentralizuota rekuperacinė vėdinimo sistema, kuriame užteks vieno rekuperatoriaus.
Didesnėms patalpom vieno rekuperatoriaus nepakaks, todėl ši sistema gali būti pakankamai triukšminga. Be to neužtikrins šilimos grąžinimo. Taigi namams ar biurams verta rinktis centralizuotą oro vėdinimo sistemą. Čia montuojamas vienas rekuperatorius, parenkamas pagal patalpų plotą, bei ortakiai. Kokį rekuperatorių rinktis, rotacinį ar plokštelinį, kokius pasirinkti ortakius, lanksčius ar cinkuotus, padės apsispręsti tik šios srities meistrai, turintys ilgametės patirties. Visada lengviau išsirinkti, kai pataria ekspertai. Daugiau kaip 10 metų rinkoje dirbantys Rekuperatorių centro darbuotojai įvertinę patalpas, tiek galimybes, kur montuoti oro tiekimo ir šalinimo zonas, rekuperatorius, pasiūlys optimaliausią kainos ir kokybės santykio oro vėdinimo sistemą.
Parašykite komentarą