Visuose šiuolaikiniuose automobiliuose yra numatyti galiniai žibintai. Jų pagrindinė paskirtis yra užtikrinti transporto priemonės saugų naudojimą tamsiuoju laiku ir blogo matomumo atvejais, o taip pat informuoti kitų automobilių vairuotojus apie tam tikrų manevrų atlikimą. Tačiau šios dalys atlieka ir eilę kitų funkcijų tarp kurių taip pat reikėtų išskirti šias:
– Kelio ir aplinkos apšvietimas, automobiliui judant atbulomis;
– Posūkių signalų rodymas;
– Transporto priemonės gabaritų žymėjimas blogo matomumo sąlygomis;
– Gale važiuojančių vairuotojų perspėjimas apie stabdymą, siekiant užkirsti kelią susidūrimams.
Vis dažniau įprastų lempų vietoje automobiliuose yra montuojami galiniai LED žibintai, kuriuos dengia karščiui atsparus plastikas, o ne stiklas kaip būdavo ankščiau. Visgi nežiūrint į besivystančias technologijas, tačiau galiniai žibintai kaip ir daugelis kitų automobilio dalių nėra amžini ir laikas nuo laiko juos reikia keisti. Dažniausia to priežastimi tampa avarijos ar neatsargus vairavimas, kurių pasekmėje visas –žibintas arba jo dalis tampa nebetinkama naudojimui.
Prieš perkant naują galinį žibinta, visada reikia atkreipti dėmesį į jų konstrukcijos ypatumus. Kaip jau minėjome, šios dalys yra naudojamos skirtingiems veiksmams atlikti ir priklausomai nuo automobilio modelio žibintai gali būti tiek daugiafunkciais tiek ir turintys vieną paskirtį. Pirmuoju atveju, į vieną korpusą būna sudėta keletas šviesos šaltinių: lempučių arba LED diodų grupių. Kiekviena jų atlieka tam tikrą funkciją: posūkio signalas, gabaritų žymėjimas, stabdžių ir priešrūkiniai signalai ir t.t. Antru atveju, kiekvienam arba kai kuriems iš aukščiau išvardintų signalų yra skirtas atskiras žibintas. Tokiu atveju, reikia gerai suprasti kuris iš automobilyje sumontuotų žibintų yra pažeistas ir ieškoti būtent jo.
Nereikėtų pamiršti, kad kairės ir dešinės transporto priemonės dalys skiriasi (nors ir ne visada) ir įsigyti būtent tą, kurios reikia.
Parašykite komentarą