Šiais laikais tiek naujagimių priežiūros, tiek kūdikių žindymo rekomendacijos yra visiškai pasikeitusios. Seniai buvo sakoma, jog žindyti kūdikį gali ne daugelis, kad ne visos turi pieno, o maitinimas būtinas kas tris valandas. Šiandien yra visiškai kitaip. Kūdikių žindymo specialistai teigia, kad pagal statistiką vos 3 % moterų turi pieno gamybos sutrikimą ir iš tiesų negali žindyti kūdikio. Tačiau visos kitos moterys gali tai daryti ir gana ilgai.
Šiuo metu rekomenduojama kūdikį žindyti tada, kai jis užsimano, duoti krūtį kuo dažniau. Taip yra stimuliuojama pieno gamyba. Todėl kuo dažniau naujagimį dėsite prie krūties, tuo daugiau pieno gaminsis. Pirmas dvi-tris paras būtina naujagimį žadinti ne rečiau kaip kas tris valandas, nes po gimimo labai svarbu, kad neprarastų daug svorio.
Pirmą parą naujagimis daug miega, nes gimimo procesas jam yra didžiulis stresas ir jis būna pavargęs. Mamai atvirkščiai, pirmą parą dėl patirtų emocijų atsiranda nemiga, įvyksta daug pokyčių organizme. Antrą parą naujagimio skrandžio tūris padidėja du kartus, todėl nenustebkite, kad jis nori labai dažnai valgyti. Mama tuo metu nori daug miegoti, nes praeina visos emocijos, atsipalaiduoja organizmas ir atrodo prisitaikyti prie kūdikio valgymo poreikių yra labai sunku.
Jau seniai įrodyta, kad motinos pienas kūdikiui yra ir maistas, ir vaistas. Be to, kūdikiai žįsdami motinos krūtį raminasi, jie jaučiasi saugūs. Žindymo metu atsiranda ypatingas ryšys tarp motinos ir vaiko. Pirmuosius šešis mėnesius motinos pienas yra pats svarbiausias, jame gausu vitaminų, įrodyta, kad mamos pienu maitinami kūdikiai mažiau serga. Mamos pieno nauda pasirodo yra netgi ilgalaikė, jis sumažina tikimybę susirgti 2-ojo tipo cukriniu diabetu, o moterims žindymas – tai krūties ir kiaušidžių vėžio prevencija.
Parašykite komentarą