Tėvelius su vaikais odontologijos klinika Vilniuje visada maloniai priims ir jums patars visais rūpimais klausimais. Pirmą kartą su vaiku, odontologų kabinete reikėtų apsilankyti maždaug dviejų metuku, kol dar yra sveiki dantukai. Pirmasis vizitas dažniausiai būna pažintinis, tėveliams pateikiamos pieninių dantų higienos rekomendacijos.
Vaikų pieninių dantų profilaktika
Vaikus yra būtina išmokinti burnos higienos valymo judesių įvairovių, o vėliau rekomenduojama periodiškai lankytis pas higienistą, kuris pašalins dantų apnašus ir akmenis, odontologas gali padėti aptikti ėduonį pradiniuose vystymosi atapuose, eduonį reikia gydyti, net jeigu jis atsirado ant pieninių dantų. Svarbu vaidmenį pieninių dantų profilaktikoje užima mikroelementas fluoras, kurį galima rasti maisto produktuose, vandenyje, dantų pastoje. Saikingas fluoro kiekis organizme, stiprina emalį, mažina ėduonės riziką. Fluoras tai cheminis elementas turintis poveikį dantų kietiesiems audiniams, adontologijoje jis naudojamas lako, želės, skalbimo skysčio, silanto formomis, taip pat įeina į dantų pastų sudėtį.
Dantų gydymas
Labiausiai paplitusi odontologinė liga- dantų ėduonis, dar kitaip vadinamas dantu kariesu, o jo atsiradimo priežastis- bakterinis dantų apnašas, kuris kaupiasi dantų paviršiuose. Bakterijoms skverbiantis gilyn, ėduonis progresuoja ir vystosi skausmingos komplikacijos. Pacientams atliekamas bendras burnos ertmės ir dantų ištyrimas, išsiaiškinami pacientų pageidavimai ir lūkesčiai. Dantų ėduonies gydymas skirtas sustabdyti kietųjų audinių pažeidimui.
Dantų balinimas
Pas visus žmones dantų spalva yra skirtinga ir ji priklauso nuo genų, balinimas- paprasčiausias būdas patobulinti savo šypseną. Prieš balinimo procedūrą svarbu atlikti profesionalią dantų higieną. Negyvi dantys, plombos ir vainikėliai nebąla, todėl dantų plombavimas ir dantų protezavimas, turi būti atliekami po balinimo, pritaikant spalvą prie išbalintų dantų.
Parašykite komentarą