Paskola būstui statyti, įsigyti arba remontuoti – dažniausias lietuvių finansinis įsipareigojimas, kurį teikia visi didžiausi bankai, kredito unijos ir kitos finansinės organizacijos. Kažkada neįprastu arba net gėdingu dalyku buvęs, dabar būsto pirkimas su paskola – visiškai įprastas ir logiškas sprendimas. Tačiau, kaip nesuklysti ir priimti geriausius finansinius sprendimus?
Būsto paskola jaunoms šeimoms dažnai tampa vieninteliu pasirinkimu, nes sukūrus šeimą prireikia daugiau erdvės, norisi turėti savo nuosavą plotą – visa tai realybe paversti padeda būtent būsto paskola.
Prieš teikiant paraišką būsto paskolai gauti labai svarbu racionaliai įvertinti savo poreikius, finansines paskolos gavimo ir grąžinimo galimybes ir numatyti scenarijus, kas gali nutikti iškilus finansiniams sunkumams – ar bus galimybė mokėti įmokas. Būtent nuo įmokų dydžio reikia pradėti vertinti, kokio dydžio paskolos norite ir, per kokį laiko terminą planuojate ją išmokėti. Jei šiuo metu galimybės Jums leidžia mokėti 500 EUR kasmėnesines įmokas, įvertinkite, ar tokia galimybė bus visada: pasikeitus pastovioms pajamoms, laikinai netekus darbo arba jį keičiant, gimus vaikui, išėjus motinystės atostogoms ir panašiai. Specialistai pataria geriau rinktis mažesnes kasmėnesines įmokas ir paskolą išsimokėti per ilgesnį laiką nei mokėti daugiau, bet tikėtis finansinio įsipareigojimo atsikratyti per perpus trumpesnį laiko tarpą.
Dažniausiai būsto paskola yra suteikiama maksimaliam 30 metų laikotarpiui, jos dydis svyruoja nuo 3000 iki 100 000 EUR. Paskolos gavėjas, jei sutartis neįpareigoja kitaip, turi galimybę anksčiau laiko grąžinti pasiskolintą sumą, o kartu ir sutaupyti. Bet kokiu atveju, svarbiausias dalykas derinant paskolos sąlygas – atidžiai skaityti sutartį ir diskutuoti su Jus aptarnaujančiu konsultantu.
Taigi būsto statymas, įsigijimas arba remontas su paskola – visiškai normalus ir plačiai taikomas dalykas, kurio bijoti nereikia, jei racionaliai įvertinsite savo finansines paskolos grąžinimo galimybes.
Parašykite komentarą