Buhalterio profesija šiandien yra viena paklausiausių. Populiariausiuose darbo skelbimų portaluose jiems siūloma daugiau, kaip 100 laisvų darbo vietų, o nemažėjantys skaičiai rodo jų stabilią paklausą.
Buhalterio funkcijos įmonėje priklauso nuo to, kokį status jis užima – ar jis vyriausias buhalteris, ar padėjėjas. Jei įmonėje dirba daugiau buhalterių – skirsis darbo pasidalijimas, tad vienas buhalteris gali būti atsakingas už vieną sritį, o kitas už kitą. Vyriausias buhalteris, ir visai nesvarbu, kokioje įmonėje, atlieka tą pačią funkciją – yra atsakingas už visą apskaitos tvarkymą.
Buhalteris bendradarbiauja su valstybės institucijomis ir įmonių vadovais. Įprastai buhalteriai vykdo įmonės finansinių lėšų buhalterinę apskaitą ir kontrolę. Renkami pirminiai dokumentai, tuomet jie apdorojami, atliekami buhalteriniai įrašai, teikiamos ataskaitos atitinkamoms institucijoms, kontroliuojamos įmonės materialinės vertybės. Buhalterio darbe skaičiai yra svarbiausi, o ypatingai svarbu juos teisingai suskaičiuoti. Tačiau jei buhalteris matys tik skaičius, jis negalės paaiškinti tų skaičių prasmės, suprasti procesų. Mažesnėse įmonėse buhalteris dažnai atlieka ir duomenų analizę. Kiekvieną mėnesį jis analizuoja ar įmonėje yra pelnas, ar nuostolis, kas tą pelną ar nuostolį atneša. Analizės pranešamos vadovams, kad jie galėtų priimti teisingus sprendimus.
Buhalterio profesija turi tiek pliusų, tiek minusų. Viršvalandžiai – tai pagrindinis minusas šioje profesijoje, kadangi viską reikia atlikti laiku ir visai nesvarbu, kad negavote visų reikalingų dokumentų – ataskaita turi būti pateikta laiku ir teisinga. Buhalteris yra įspraustas į ataskaitų rėmus, kuriuos privalo padaryti nevėluodamas, tačiau dabar, kai dirbama kompiuterinėmis programomis, tai jau nėra didelė problema.
Parašykite komentarą