Svarbiausi kiekvieno projekto valdymo aspektai yra žmonės, produktas, kūrimo procesas ir pats projektas. Visgi, esminiu elementu laikytini žmonės, kadangi jie kuria, valdo, įgyvendina, vertina projektą – be žmonių projektas būtų nieko vertas.
Įgyvendinant vienokį ar kitokį projektą, laukiamas rezultatas visada yra toks, koks suplanuotas. Jeigu projektas įgyvendinamas pagal planą ir gauti rezultatai tenkina, projektas traktuojamas, kaip sėkmingai įvykdytas. Tačiau projektai ne visada būna sėkmingi. Yra nemažai atvejų, kuomet projektų valdymo sistemą ištinka įvairios problemos, kurios sutrukdo sistemingai ir efektyviai siekti tikslo.
Labai dažnai projektų valdymo problemos yra siejamos su biudžeto trūkumu. Suplanuoti projekto biudžetą – tai itin atsakingas darbas. Tačiau dėl nenumatytų aplinkybių neretai realus biudžetas viršija numatytąjį biudžetą. Tai bene dažniausia projektų valdymo problema. Projekto sėkmei koją pakišti gali nuo projekto vykdytojų nepriklausantys dalykai: tai gali būti leidimų išdavimo vilkinimas, taip pat tiekėjų ar partnerių įsipareigojimų neįvykdymas numatytu laiku.
Projekto sėkmei kelią užkirsti gali ir nesutarimai komandos viduje arba labai dažna klientų poreikių kaita. Taigi, o kokios tuomet yra projekto sėkmės sąlygos? Visų pirma, privaloma tiksliai ir aiškiai identifikuoti problemą. Antra, būtina numatyti būdus ir rasti sprendimus tai problemai pašalinti. Po to būtina sudaryti projekto planą, kad sklandžiai ir sistemingai būtų einama link numatyto sprendimo. Galiausiai projektas turi būti įgyvendinamas tiksliai, laikantis sudaryto projekto plano.
Plano sudarymas ir projekto vykdymas pagal planą bus tuomet, kada projektas bus sėkmingai valdomas. Vadinasi, šiuo atveju itin reikšmingas yra projekto komandos vaidmuo. Jei sukonkretintume – planuotojų ir vykdytojų. Projekto sėkmei reikalingas tikslumas: tiksliai nustatyta problema, tikslūs jos sprendimo būdai bei tikslus planas bei tikslus vykdymas pagal planą.
Parašykite komentarą