Inkštirai, pustulės, nobulės, papulės – skirtingos spuogų rūšys, kurios reikalauja skirtingos priežiūros ir gydymo. Spuogai yra skirstomi į uždegiminius ir neuždegiminius. Jeigu (nors ir be didelio noro) galiu pasakyti, kad inkštirą ar kamedoną dar galima kartais išspausti, tai uždegiminių spuogų, šiukštu, ne! Jų net liesti negalima. O tokie uždegiminiai spuogai yra pustulės, nobulės ir cistos. Jeigu pradėsite judinti, spausti ar kažkaip kitaip veikti šiuos spuogus, blogesnė situacija negu buvo iki to momento – garantuota, pažadu.
Tad ką daryti su akne (acne)? Kaip ją gydyti?
Geriausia su spuogais kovoti iš anksto, tai yra pasirūpinti jų prevencija. O prevencija rūpintis galima laikantis kelių pagrindinių taisyklių. Šios taisyklės yra: higiena, švara, tinkama veido kosmetika ir kūno priežiūros priemonės.
Higiena. Reguliariai plaukite rankas, kad ant veido neperneštumėte nešvarumų. Su veido prausimu nepersistenkite. Muilą naudokite ne dažniau negu du kartus per dieną, kitu atveju nuplausite jums reikalingą natūralų riebalinį sluoksnį ir riebalų liaukos pasistengs dvigubai, kad jį atstatytų ir pasiruoštų ateities muilo atakai.
Švara. Kadangi aknė (acne) atsiranda, kai užsikemša poros, reikia pasirūpinti, kad jos nebūtų užsikimšusios. O tai padaryti, prie veido laikant nešvarų telefoną ar ant nosies pasikabinus murzinus akinius, gali būti sunku. Kruopščiai nuvalykite visus daiktus, kuriuos liečiate prie veido, ir ilgainiui pamatysite, kad problema sumažėjo.
Tinkamos priemonės. Naudokite tinkamą kosmetiką, skirtą jautriai veido odai ir jokių aliejaus pagrindu pagamintų priemonių. Nepersistenkite su makiažu ir būtinai (būtinai!) visada nusivalykite jį prieš miegą. Negali būti jokių išimčių. Niekada.
Laikantis šių kelių patarimų galima gana greita ir akivaizdžiai pagerinti savo odos būklę. O po to, galėsite išbandyti dar ką nors.
Parašykite komentarą