Žemės ūkis Lietuvoje yra labai pelninga sfera, tad nieko keisto, kad vis daugiau žmonių renkasi galimybes išbandyti save sferoje, kuri, atrodo, yra artima kiekvienam iš mūsų. Tiesa, viskas ne taip paprasta kaip atrodo. Belieka džiaugtis, kad šiuo metu darbus lengvina įranga, taip pat – kur kas paprasčiau įgyvendinti savo darbus su ES finansavimu.
Tiesa, užauginami grūdų kiekiai Lietuvoje yra tokie dideli, kad nemažą dalį tenka išvežti į kitas šalis, kurios juos superka patraukliomis kainomis. Grūdų eksportas yra vykdomas į užsienio šalis, žinoma, naudinga ne tik verslininkams, tačiau ir valstybei, tad kuo didesni eksportavimo mastai – tuo labiau laimi visi.
Lietuva gali pasidžiaugti labai dideliais grūdinės kilmės gaminių bei žaliavos eksporto kiekiais. 2020-ųjų metų liepos mėnesį grūdų eksporto kiekiai siekė net 56,619 tūkst. tonų grūdų ir tai yra ženklus padidėjimas su ankstesniais mėnesiais. Žinoma, galima pastebėti, kad dėl viruso įtakos eksportas apskritai tapo mažesnis, tačiau grūdai,. Visgi, išliko populiarūs ir tuo pačiu kiekiai gal ir sumažėjo, tačiau nelabai ženkliai. O nuo vasaros – vėl išaugo.
Bene aktyviausiai eksportuojami kviečiai, kurie tų pačių metų vasaros viduryje sudarė net 94,34 proc. arba 53,415 tūkst. Tonos. Lietuva apskritai pasižymi labai dideliais kviečių eksporto skaičiais, kurie lenkia ne tik kaimynines, tačiau ir kitas ES šalis. Gana didelė dalis grūdų buvo eksportuojami į tokias šalis kaip kad Latvija bei Nigerija (vidutinė rinkos kaina – 203,28 eurų už toną).
Tiesa, kviečiai nėra eksportuojami vieninteliai. Taip pat nemaži skaičiai, kurie vis auga yra:
• Miežiai (3,155 tūkst. tonos).
• Rapsai (69,727 tūkst. Tonos).
Miežiai daugiausia eksportuojami į Latviją, Estiją ir Nigeriją, rapsai – Latviją, Lenkiją, Daniją, Belgiją ir kitas šalis. Taigi, nemaža dalis grūdų yra vežami į kitas šalis.
Grūdų pardavimo mastai vis labiau auga ir dėl to galime sakyti mūsų šalies verslininkams, kurie dirba uoliai, o tai – neša naudą valstybei ir kiekvienam iš mūsų.
Parašykite komentarą